Kaubaaluste käsitlemine

Aluste virnastajad

Palomat – kaubaaluste automaatseks virnastamiseks ja virnast võtmiseks.

 • Kaitseb töötajaid vigastuste eest, mis kaubaaluste manuaalsel käsitlemisel võivad ette tulla.
 • Töötajate seljad, jalad ja käed on tervemad, tööasend on parem ning raskeid tõsteid ei pea enam tegema.
 • Kaubaaluste käsitlemine ning samal ajal ka tootmine on efektiivsem.
 • Kaubaalused purunevad vähem.
 • Laod on oluliselt puhtamad ning kord on majas – kaubaalused on korrektselt ladustatud.
 • Kuna kaubaaluseid ei „loobita“, väheneb töö tegemise kohas soovimatu müra.

Palomat Greenline 

Automaatne kaubaaluste ühekaupa virnastamine ning virnast võtmine põrandapinnal. Energiaallikana vaid elekter (230 V). Energiasäästlik seade väga vähese energiakuluga. Standardmudel 15-le või 25-le alusele (EUR- ja FIN-alused). Lisavalikuna ka -25°C temperatuurikindel versioon ning lahendused standardist erinevatele kaubaalustele.

Palomat Flexomatic 

Automaatne kaubaaluste ühekaupa virnastamine ning virnast võtmine põrandapinnal. Standardmudel 15-le või 25-le alusele (EUR- ja FIN-alused). Lahendused standardist erinevatele kaubaalustele. Juhtpaneel on loogiline ning kerge kasutada. Flexomatic töötab elektri ning suruõhuga.

Värvivõimalused:
RAL 3002 punane
RAL 5002 sinine
RAL 7032 hall
RAL 7035 hall

Aluste vahetajad

Vastavalt keskkonnale nõuab toodete transport erinevast materjalist aluseid. Aluse vahetaja võimaldab standardse puidust aluse vahetada plastik-, alumiinium- või komposiitmaterjalist aluse vastu või vastupidi. Samuti võimaldab aluse vahetaja asendada katkiseid või määrdunud aluseid.

Tööpõhimõte A:

 • Kiletamata alus
 • Alusel kaup asetatakse käärtõstuki või virnastajaga aluse vahetajasse
 • Olemasoleva kauba peale asetatakse uus alus
 • Kaup keeratakse 180 kraadi
 • Vana alus eemaldatakse pealt ja kaup tõstetakse maha

Tööpõhimõte B:

 • Kiletatud stabiilne alus
 • Alusel kaup asetatakse käärtõstuki või virnastajaga aluse vahetajasse
 • Kaup keeratakse 90 kraadi
 • Vana alus vahetatakse uue vastu
 • Kaup keeratakse tagasi püsti ja tõstetakse maha

Standardtoode:

 • Kandevõime: 2000 kg
 • Välised gabariitmõõtmed (juhtpuldita, pikkus, laius, kõrgus): 2350 x 2500 x 2150 mm
 • Kaal: 2500 kg
 • Laadimisala gabariitmõõtmed (pikkus, laius, kõrgus): 1200 x 1200 x 1550 mm
 • Liikuva töölaua käik: 700 mm
 • Statsionaarse töölaua seadistusvahemik: 400 mm, 100 mm sammuga
 • Toitepinge: 400 V, 50 Hz, 3 f

Aluste konveierid

Hästi planeeritud ja funktsioneeriv kaubaaluste logistika on keskkonna- ja energiasäästlik.  Pakume oma tootevalikus rull- ja kettkonveiereid, transfeere, tõste- ja ka pöördlaudu EUR, FIN ja erimõõdus alustele nii üksiktoodetena kui ka täislahendustena.

Aluste kiletamine

Esindame Eestis ettevõtet Atlanta Stretch, kes on tuntud oma innovaatiliste lahenduste poolest ning kuulub Euroopa juhtivate alusekiletamissüsteemide tootjate hulka.

Automaatsed alusekiletajad

Omega – pöörleva ringiga (rotating ring) alusekiletaja kiirusega 120+ alust tunnis.
Revolution – pöörleva kiletuskäega (rotary arm) alusekiletaja kiirusega kuni 80 kaubaalust tunnis.
Mytho A – pöördalusega alusekiletaja kiirusega kuni 30 kaubaalust tunnis.

Poolautomaatsed alusekiletajad

Sfera – akutoitega alusekiletamisrobot.
Mytho – unikaalne ning hooldusvaba disainiga alusekiletaja.
Synthesi – taskukohane alusekiletaja väiksematele tootmistele ja ladudele. Sobib kasutamiseks ka eel-venitatud ning südamikuta kile puhul.

Täpsemat infot leiab Atlanta Stretch toodete kohta SIIT.

Mobiilsed robotid

Pakume Taani tootja Bila automaattranspordivahendeid Global AGV. Global AGV tehnoloogiat on lihtne integreerida juba olemasolevatesse toimingutesse ja keskkonda ning puudub vajadus oluliselt muuta ettevõtte olemasolevaid operatsioone ja asendiplaane .

AGV navigeerib 360° lasersüsteemi abil, mis tuvastab pidevalt ümbruskonda, et AGV saaks eelnevalt planeeritud marsruutide järgi liikuda. Kui teie logistikavoog muutub, võimaldab süsteemi suur paindlikkus teil marsruuti lihtsasti muuta ja kaardistada vastavalt uutele vajadustele.

Täpsemat infot leiab Global AGV toodete kohta SIIT.

Pakume Taani tootja Robotize automaattranspordivahendeid GoPal. GoPalil on suur valik ning täielikult CE-sertifitseeritud lahendused tehaste ja ladude sisemiste kaubaaluste logistika automatiseerimiseks. Autonoomsed koostöörobotid on loodud ja heaks kiidetud ohutuks koostööks inimestega ning need suudavad käsitleda erinevaid kaubaaluseid erinevate koormustega.

GoPal annab täielikult integreeritud lahenduse – koos robotite, kaubaaluste jaamade (pallet stations) ja tarkvaraga –, mille paigaldamine ja integreerimine võtab aega mõne päeva ning mis ei vaja peaaegu mitte mingisugust paigalduskoha kohandamist ega pikka kasutustreeningut. GoPali lahendus saavutab tasuvuse ja hakkab säästma raha arvestuslikult 4-18 kuu pärast, olenevalt palgatasemest ning töö planeerimisest.

OHUTU JA HEA TÖÖKESKKOND

Välistades õnnetused ning raske töö, mis on seotud kahveltõstukite kasutamisega ning kaubaaluste manuaalse käsitlemisega, muudab GoPal-lahendus töökeskkonna oluliselt ohutumaks.

LIHTSAM ADMINISTREERIMINE

GoPali lahenduse abil ei pea enam kunagi vahetusi kavandama ega asendajaid otsima. Koostöörobotid ei võta haigus- ega puhkepäevi.

ANDMED & KOMMUNIKATSIOON

GoPali abil saate koguda olulisi andmeid kaubaaluste sisemise logistika kohta, mida saab kasutada tööoperatsioonide optimeerimiseks. Süsteem suhtleb ka otse ERP/WMS-iga.

INIMLIKUST VEAST TULENEVATE KULUDE MINIMEERIMINE

Kahveltõstukid ning kaubaaluste manuaalne käsitlemine hävitavad aeg-ajalt kaupu, materjale või esemeid ning need võivad kahjustada ka rajatise infrastruktuuri. GoPali abil on kõik need kulud viidud miinimumini.

Täpsemat infot leiab Robotize toodete kohta SIIT.
Vaata lähemalt: Robotize brošüür

Anna meile endast märku


  Pärast kirja saatmist saabub Sinu e-posti aadressile kinnitav teade kirja eduka kohalejõudmise kohta. Juhul kui Sa sellist kirja ei saa, võta meiega palun ühendust meiliaadressil info@proven.ee.