Pakkeseadmed

Kaubaaluste kiletamine

Esindame Eestis ettevõtet Atlanta Stretch, kes on tuntud oma innovaatiliste lahenduste poolest ning kuulub Euroopa juhtivate alusekiletamissüsteemide tootjate hulka.

Automaatsed alusekiletajad

Omega – pöörleva ringiga (rotating ring) alusekiletaja kiirusega 120+ alust tunnis.
Revolution – pöörleva kiletuskäega (rotary arm) alusekiletaja kiirusega kuni 80 kaubaalust tunnis.
Mytho A – pöördalusega alusekiletaja kiirusega kuni 30 kaubaalust tunnis.

Poolautomaatsed alusekiletajad

Sfera – akutoitega alusekiletamisrobot.
Mytho – unikaalne ning hooldusvaba disainiga alusekiletaja.
Synthesi – taskukohane alusekiletaja väiksematele tootmistele ja ladudele. Sobib kasutamiseks ka eel-venitatud ning südamikuta kile puhul.

Täpsemat infot leiab Atlanta Stretch toodete kohta SIIT.

Orbitaalkiletajad

Orbitaalkiletajad on mõeldud pakkima eelkõige pikki tooteid, kaitstes neid transpordi ning ladustamise ajal mustuse, tolmu ja niiskuse eest. Nt liistud, mööbliosad, uksed jne. Võimalik on pakkida erinevate pikkustega, diameetritega ning kujudega tooteid. Masinad saavad olla nii pool- kui täisautomaatsed. Pakkimine toimub oluliselt kiiremini, kui käsitsi tehes ning säästab tööjõudu.

Karpide kiletamine

Karbikiletusmasinate (traysealer) põhieesmärk on säilitada ning kaitsta toiduaineid, värskeid või töödelduid, pakkides neid valmiskarpidesse (keevitades karbile kile peale). Vastavalt vajadusele ning pakkimiskiirusele on karbikiletajad pool- ja täisautomaatsed.

Poolautomaatsed karbikiletajad

Olenevalt karbi kujust ja suurusest suudavad poolautomaatsed karbikiletajad pakkida kuni 24 karpi minutis. Samuti on võimalik pakkida gaasikeskkonda (MAP). Pakkida saab erinevaid materjale – PP, PS, C-PET, A-PET, kartong, alumiinium jne.

Täisautomaatsed karbikiletajad

Täisautomaatsed karbikiletajad suudavad pakkida kuni 240 karpi minutis ning masinad pakivad vajadusel ka gaasikeskkonda. Automaatseks saab muuta ka karpide etteandmise masinasse ning toodete doseerimise karpidesse, vajadusel saab lisada karbile ka kaane. Täisautomaatsed karbikiletajad pakuvad väga palju erinevaid võimalusi pakkimiseks ning igale projektile tuleb läheneda lähtuvalt konkreetsest tootest ja karbist ning kliendi poolt soovitud pakkimiskiirusest.

Termoformeerijad

Termoformeerijad pakivad väga erinevaid tooteid, valmistades iga paki jaoks vastavalt sellele kujundatud, vormitud ning lõigatud pakendi. Põhikasutusala on toidutööstuses – liha, kala ja juustu pakkimises. Termoformeerijatega on võimalik pakkida ka nn skin-pakendit, kus kile on reljeefselt toote ümber tõmbunud (nt lihatooted – viilutatud singid jne), ning vaakumpakendit mitte-toiduainetele.

Tööpõhimõte on selles, et masin kasutab kahte kilerulli (ülemine ja alumine), millest vormib pakendi, keevitab kiled omavahel, lõikab pakid lahti ning kogub kile ülejäägid kokku.

Protsess:

  • Alumine kile keritakse rulli pealt lahti.
  • Vormimisalas alumine kile kuumutatakse ning vormitakse.
  • Vormitud pakid liiguvad edasi toote sisestamisalasse (käsitsi või automaatne toodete sisestamine).
  • Ülemine kile keritakse rulli pealt lahti.
  • Keevitusalas pakitakse toode vaakumisse või gaasikeskonda (MAP) vastavalt vajadusele ning ülemine kile keevitatakse alumise kilega kokku, kasutades selleks kuumust ning survet.
  • Pakid lõigatakse üksteise küljest lahti (risti- ja pikilõikus).
  • Valmis pakid liigutatakse masinast välja.

Termokiletajad ja -tunnelid

Termokiletajad kasutavad pakkimiseks kilet, mis kuumuse mõjul reljeefselt ümber toote kahaneb.

Termokiletajaid on erinevaid:

  • Kambermasinad
  • Poolautomaatsed ja täisautomaatsed termotunnelmasinad
  • Rühmapakendajad

Kõige enamlevinud termokile on polyolefine, mis on saadaval erinevate paksuste ning mõõtudega. Kasutatakse veel PVC-d, polüetüleeni, polüpropüleeni jne. Masinad kasutavad termokilet kas lindina või poolsukana (kile on keskelt kokku murtud). Samuti on võimalik kasutada termokahanevaid kilekotte. Tooteid, mida pakendatakse termokiletusmasinatega, on palju – raamatud, erinevad karpides tooted, toiduained, transportpakendid vms.

Poolautomaatne termokiletusmasin termotunneliga.
Sobib erinevate toodete pakkimiseks, kaasa arvatud toiduained.

Termotunnel.

Automaatne termokiletusmasin.
Sobib erinevate toodete pakendamiseks
.

Vaakumpakendajad

Toidu pakkimine vaakumisse või gaasikeskkonda (MAP) mitmekordistab selle säilimistähtaega, kaitseb toitu bakterite eest ning säilitab selle maitseomadused.

Vaakumpakendatud toidu organoleptilised omadused säilivad, toit ei dehüdreeru ning maitsed ja värvid jäävad erksaks. Teatud toitude puhul, et saada parimaid tulemusi, on vajalik eemaldada õhk ning lisada gaasisegu. Gaasidena kasutatakse peamiselt lämmastikku ja süsinikdioksiidi, kuid ka hapnikku, argooni, dilämmastikoksiidi. Gaasikeskkond aitab säilitada toitu ja takistab selle mehaanilist purunemist.

Vaakumpakendajaid koos gaasikeskkonda pakendamisega on käsi-, pool- ja täisautomaatseid, lauapealseid ja eraldiseisvaid, vastavalt vajadusele ning vajaliku pakendamiskiirusega.

Muud kiletusseadmed

Pakume Saksamaa tootja Rische+Herfurth Gmbh kilekeevitusseadmeid Polystar.

Taani tootja Tentoma RoRo StretchPack pakkemasina puhul on tegemist unikaalse viisiga suuremõõduliste aluste ja toodete pakkimiseks. Käsitsi aeganõudev ja tülikas pakkimine võib jääda minevikku. Masin kasutab pakkimiseks stretch-kilet, venitades kilesuka ümber aluse või toote.

RoRo StretchPack on sobiv kõikidesse tööstustesse ning standardne XL suuruses masin suudab pakkida kaupu mõõtudega kuni 1300 x 1400 mm, aluse pikkus 6000 – 8000 mm olenevalt kile paksusest.

Õhutamise tagamiseks on soovi korral 2 võimalust – jätta keevitusse augud või teha augud paki alla kilesse.

Masinal on järgnevad eelised teiste sarnaste pakkimisviisidega:

  • 100% kiletatud tooted
  • 100% automaatne liinile integreeritav või eraldiseisev erinevas mõõdus toodete pakkimine
  • kilevenituse ning kilesuka automaatne valik
  • kvaliteetne pakkimine (trükiga kile)
  • vähene energiakulu (puuduvad termo- ja/või gaasitunnelid)
  • optimaalne kilekulu
  • suur töökindlus
  • vähene hooldusvajadus ning TCO

RoRo StretchPack pakkemasina saab ehitada väga paindliku, pakkimaks erinevas suuruses aluseid ning seda isegi läbisegi – kasutada saab korraga kuni kolme erinevas suuruses kilet ning masin valib vastavalt aluse mõõdule ise, kui palju kilet venitab ning millist kilesukka kasutab. Aluse erinev pikkus ei ole samuti probleem – kasutatav kile on torukujuline ning seda keritakse rullist vastavalt aluse pikkusele nii palju, kui vaja. Kõik kiled võivad olla trükiga. Kiletuubi otsad saab kinni keevitada ning tulemus on täielikult suletud pakend.

Täpsemat infot leiab Tentoma toodete kohta SIIT.

Anna meile endast märku


    Pärast kirja saatmist saabub Sinu e-posti aadressile kinnitav teade kirja eduka kohalejõudmise kohta. Juhul kui Sa sellist kirja ei saa, võta meiega palun ühendust meiliaadressil info@proven.ee.